HİSSEDARLARIMIZ

Borusan Holding

2021 yılında 77. kuruluş yıldönümünü kutlayacak Borusan Grubu, başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı pazarlarında çelik, distribütörlük, lojistik ve enerji sektörlerinde istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

Borusan Grubu’nun bu başarısının ardında güçlü bir kurumsal iş kültürü yatıyor. Borusan müşterisinin ve pazarın ihtiyacını anlamaya ve ona yönelik yaratıcı, farklı ve ekonomik çözümler geliştirmeye tutku derecesinde bağlılıkla çalışıyor. Risk almaktan çekinmeksizin hızlı ve esnek aksiyon geliştirme becerisiyle faaliyet gösterdiği pazarları şekillendirecek yenilikçi ürün, hizmet ve iş modelleri sunuyor.

Bu çerçevede Borusan, kurum içi girişimcilik, inovasyon, uluslararası pazarlarda aktif rekabet stratejisi ve topluma, ekonomiye ve çevreye maksimum fayda sağlama misyonuyla fark yaratan çalışmalara imza atıyor.

EnBW AG

Almanya'nın 3. büyük enerji şirketi EnBW Energie Baden-Württemberg AG elektrik üretimi ve ticaretinin yanı sıra iletim, gaz, enerji ve çevre hizmetleri alanlarında faaliyet gösteriyor. Ana faaliyet bölgesi Almanya'nın Baden-Württemberg eyaleti olan EnBW AG Türkiye de dahil olmak üzere çeşitli Avrupa piyasalarında aktif durumda bulunuyor.

Avrupa'nın önde giden entegre enerji tedarik şirketlerinden biri olan EnBW AG, 5,5 milyona yaklaşan abone sayısı ve 25.000'den fazla çalışanı ile 2020 yılında 19,6 milyar Euro üzerinde yıllık gelir elde etti.