SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

SPONSORLUKLAR

Türkiye’de sürdürülebilirlik bilincinin artırılması çalışmalarını destekliyoruz.
 
Türkiye’de Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması
Yaban hayatı, evcilleştirilmemiş tüm canlıları ve onların ekosistemle olan ilişkilerini tanımlamaktadır. Ülkemizdeki türlerin doğal yaşam içinde görüntülenerek yaban hayatının belgelendirilmesi, bu konuda toplumun bilinçlendirilmesi amacıyla T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı, Fotoğraf Sanatı Kurumu Derneği (FSK) tarafından yürütülen “Türkiye Yaban Hayatı Fotoğraf Yarışması”nı Borusan EnBW Enerji olarak 2009 – 2014 yılları arasında destekledik.
 
15 Haziran Dünya Rüzgâr Günü “Türkiye’de Rüzgâr” Konulu Fotoğraf ve Resim Yarışması
TÜREB (Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği) doğa ile en uyumlu yenilenebilir enerji kaynaklarından biri olan rüzgâr enerjisi hakkında ülkemizde farkındalığın artırılması amacıyla Türkiye’de Rüzgâr Konulu Fotoğraf ve Resim Yarışması düzenlenmektedir. Sonuçları her yıl 15 Haziran Dünya Rüzgâr Günü’nde açıklanan yarışmayı Borusan EnBW Enerji olarak fotoğraf alanında 2011, 2012, ve 2014 yıllarında; resim alanında ise 2013 ve 2015 yıllarında sponsor olarak destekledik.
 
 
Samur Nerede? Çocuk Tiyatrosu
T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Millî Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Mor Çilek Tiyatrosu tarafından 4 – 12 yaş aralığında çocuklar için hazırlanan ve sergilenen, yaban hayatını ve doğa sevgisini bir samurun hikayesi üzerinden anlatan Samur Nerede? çocuk oyununun Türkiye’nin farklı illerinde gösterimini Borusan EnBW Enerji olarak 2015 ve 2016 yıllarında destekledik.

Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Erzurum, Van, Siirt, Muş, Bolu, Düzce, İzmit, Adapazarı olmak üzere birçok ilde sergilenen Samur Nerede? oyununu 50.000’den fazla öğrenci izleme fırsatı bulmuştur.  

 
Sürdürülebilir Gelecek için Sürdürülebilir Enerji Raporu
TÜSİAD Enerji Grubu ve BCG Boston Consulting Group tarafından hazırlanan ve Nisan 2018’de yayınlanan “Sürdürülebilir Gelecek için Sürdürülebilir Enerji” raporuna destek verdik.